ABIB Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++ 22g

Original price was: 1,449ден.Current price is: 1,014ден.

Опис:

Стик со заштита од сонце формулиран со хемиски филтри кој обезбедува SPF50+ PA++++ заштита. Има лесна, нелеплива формула која нежно се нанесува на кожата а, по нанесување кожата е со природен финиш и не остава бели траги. Може да се реаплицира врз шминка неколку пати во текот на денот со што се овозможува постојана заштита.

Содржи
– Acacia Peptide и церамиди за зајакнување на бариерата на кожата
– Природни смирувачки состојки како алое, екстракт од Centella Asiatica и екстракт од краставица за смирување и хидратација на кожата

Пакување: 22g

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина од стикот за заштита од сонце на лицето и деловите од телото кои се изложени на УВ зраци. Повторно реаплицирајте доколку е потребно.

На залиха

Опис

Состојки:

Octyldodecanol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Diisostearyl Malate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, Octocrylene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Water, Butylene Glycol, Saccharide Isomerate, Maltodextrin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Hexanediol, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.