ANUA Heartleaf 80% Moisture Ampoule 30ml

1,690ден

Ампула за смирување ANUA Heartleaf 80% е хранлив и навлажнувачки производ за нега на кожата со различни придобивки за кожата.

Смирувачко и заштитно дејство: Формулиран со 80% екстракт од Houttuynia Cordata, оваа ампула ефикасно ја смирува чувствителната кожа и обезбедува заштита од надворешни иритации, помагајќи да се одржи кожата смирена и здрава.

Интензивна влажност: Ампулата дава интензивна влажност на кожата, помагајќи да се хидратира и негува, што резултира со густ и еластичен изглед.

Водена текстура и брза апсорпција: ампулата има водена текстура, што овозможува брзо и темелно да се апсорбира од кожата без да остави никакви лепливи остатоци. Ова е резултат на тоа дека кожата ефикасно ја прима влагата и хранливите материи што и се потребни.

Користете ја смирувачката ампула ANUA Heartleaf 80% за да ги искусите нејзините хранливи и смирувачки придобивки. Со високата содржина на Houttuynia Cordata Extract, формулата која брзо се апсорбира, обезбедува интензивна хидратација и смирувачки својства за кожата. Вклучете ја оваа ампула во вашата рутина за нега на кожа за ревитализиран и хидриран тен, особено ако имате чувствителна или сува кожа која бара ефективно надополнување на хидратација.

Придобивки:

  • Хранлива ампула формулирана со 80% екстракт од Houttuynia Cordata која помага да се смири чувствителната кожа и да се заштити кожата од надворешни иритации.
  • Обезбедува интензивна хидратација на кожата.
  • Водената текстура овозможува темелна и брза апсорпција на влажноста и хранливите материи без лепливост.

Начин на употреба:
Нанесете умерена количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки:

Houttuynia Cordata Extract(80%), Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexandiol, Betaine, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.