A’PIEU – Pure Block Aqua Sun Gel SPF50+ PA+++ 50ml

Original price was: 640ден.Current price is: 544ден.

Опис

Крем за заштита од сонце со 65% содржина на гел – формула која овозможува освежување на кожата, со SPF50 PA+++ заштита од сонце која трае цел ден. Јасната, нелеплива формула не остава остатоци и ја одржува кожата смирена и хидрирана.

Придобивки:

  • Кремот за заштита од сонце во облик на гел е богат со влажност и обезбедува долготрајна хидратација.
  • Јасната и нелеплива формула обезбедува невидлива заштита од сонце SPF 50 PA+++ и не остава масни траги.
  • Оваа нежна формула не содржи штетни состојки и е клинички тестирана.
  • Збогатен со екстракт од цвет од снежен лотос, екстракт од семе од баобаб и хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина овозможувајќи и хидратација и ревитализација на уморната и дехидрирана кожа.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

  • Користете го во последната фаза од вашата рутина за нега на кожата. Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпцијата.
  • Земете доволна количина и нежно нанесете на лицето, вратот и другите делови од телото изложени на сонце.
  • Повторно реаплицирајте на деловите од телото кои се изложени на сонце долго време.

 

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octoryylene, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dipropylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Adansonia Digitata Seed Extract, Isahexadecane, Ethylhexylgkycerin, Polysorbate 60, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Fragrance, Potassium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, BHT, Disodium EDTA, Glycerin, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Saussurea Involucrata Extract, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid – Contains Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.