APLB Glutathione Niacinamide Mist Essence 105ml

Original price was: 990ден.Current price is: 921ден.

Збогатена со глутатион, ниацинамид и centella asiatica, оваа есенција во спреј ја надополнува влажноста на кожата и дава осветлувачки ефекти. Содржи хидролизиран колаген и сквалан за зајакнување на хидратацијата на кожата и обезбедување ефекти против стареење. Погоден за различни типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Хидратантна есенција во спреј која помага во подобрување на состојбата на кожата со длабока хидратација со што се намалуваат фините линии и брчките.
  • Збогатена со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја прочистува и ревитализира безживотната кожа овозможувајќи и здрав и свеж тен.
  • Се одликува со лесна текстура која брзо се пенетрира.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 105ml
Начин на употреба:

  1. Испрскајте умерена количина на целото лице.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Centella Asiatica Extract (20.5%), Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide (20,000ppm), Hydroxyethyl Urea, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Panthenol, Glutathione (1,000ppm), Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Adenosine, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Xanthan Gum, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Citrate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.