APLB Glutathione Niacinamide Sunscreen 40ml

Original price was: 990ден.Current price is: 921ден.

Овој хемиски крем за заштита од сонце кој обезбедува SPF 50+ PA++++кој обезбедува беспрекорен и природен изглед без да остава бели траги. Збогатен е со глутатион, ниацинамид и екстракт од centella asiatica за антиоксидантни и смирувачки својства. Органскиот крем за заштита од сонце во текстура на крем, содржи хијалуронска киселина и бета-глукан за да ја надополни хидратацијата на кожата.

Придобивки:

  • Кремот со SPF50+ PA++++ заштита од сонце, помага да се заштити кожата од силно зрачење и надворешна иритација.
  • Збогатен со Глутатион Ниацинамид и Centella Asiatica за зголемување на еластичноста на кожата притоа ја смирува иритираната кожа.
  • Ја одржува кожата хидрирана со продолжен навлажнувачки ефект.
  • Беспрекорно се нанесува на кожата, без да се лепи и да остава бели траги.
  • Овозможува хидриран и освежен изглед без непријатност.
  • Производот е оценет со EWG зелена оцена со докажан и поминат Тест за иритација на кожа, погоден за чувствителна кожа.
  • Патентирани состојки: LLIPO GLUTA NIAC CEN™ 31,3% (глутатион 1.000 ppm, Ниацинамид 20.000 ppm, екстракт од Centella Asiatica 29,2%), во комбинација со Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Патентираните состојки кои го прават врвен производ кој обезбедува богатa храна и длабока влажност на кожата, правејќи ја свежа, хидрирана и полна со живост.

Пакување: 40ml
Начин на употреба:

  1. Во последниот чекор од негата на кожата, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dipropylene Glycol, Niacinamide (20,000ppm), Squalane, C14-22 Alcohols, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Stearate, Propanediol, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Tromethamine, Centella Asiatica Extract (1,510ppm), Carbomer, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Uncaria Sinensis Extract, Glycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Glucose, Hydrolyzed Collagen, Sucrose Stearate, Glutathione (10ppm), Cyclodextrin, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Beta-Glucan, Caprylhydroxamic Acid, Ethylhexylglycerin, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Madecassoside, Tropolone, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.