APLB Tranexamic Acid Niacinamide Ampoule Serum 40ml

Original price was: 1,300ден.Current price is: 1,235ден.

Опис

Серум ампула со транексаминска киселина и ниацинамид / TRANEX NIAC CEN™ 34,8% (Транексаминска киселина 1,000ppm, ниацинамид 1,000ppm, вода од лист од азиска центела 28,1%), во комбинација со Centella 3x Complex™ и патентирани состојки, претставува премиум производ –  серум за лице која обезбедува богата исхрана и длабока хидратација на кожата, правејќи ја енергична и хидрирана. Ја смирува кожата при иритации предизвикани од различни фактори. Исто така, содржи колаген, сквалан и аденозин за подобрување на еластичноста на кожата и затегнување на порите. Без вештачки мириси и бои, формулата е погодна за чувствителна кожа.

Блескава кожа: Присуството на транексамична киселина, ниацинамид (витамин Б3 и никотинамид) го изедначува тенот, ја подобрува состојбата со фините линии и брчките, флеките, нерамната текстутра и ослабената бариера на кожата.

Комплекс Centella 3X: Следниве компоненти мадекаска киселина, азијатикозид и азијатска киселина потекнуваат од лист наречен „Centella asiatica“. Нивните екстракти се добро познати по своите ефекти во регенерирање на кожата, заздравување на рани и хидратација.

При формулација применет е метод на технологија која ги штити состојките, за безбедно да стигнат до кожата и да ги апсорбираат активните состојки со системот на APLB Formulation Technology Wide-Spread Texture кој се применува на ниацинамид.

Безбедност на козметичкиот производ 1-2 степен.

Ја заштитува кожата од иритација со слаба киселост блиску до нормалната pH вредност на кожата.

Не содржи 9 штетни состојки и парфеми.

Пакување: 40ml

Начин на употреба

По употребата на тонер, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Состојки

Water, Centella Asiatica Leaf Water (34.6%), Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Diethoxyethyl Succinate, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Tranexamic Acid (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trideceth-10, Cellulose Gum, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Citric Acid, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Dipotassium Glycyrrhizate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.