AXIS-Y Artichoke Intensive Skin Barrier Ampoule 30ml

1,299ден

Надградената формула без мирис на најпродаваната ампула на овој бренд содржи екстракт од алги и двојно количество екстракт од трева од трева за дополнителни хидратантни и смирувачки придобивки. Новата верзија е направена без алкохол за да се минимизира иритацијата. Ампулата е збогатена со екстракт од артичока (богат со антиоксиданси, витамини и минерали) за зајакнување на бариерата на кожата и подмладување на кожата.

Придобивки

 

Придобивки:

  • Подобрена формула: алкохолот е отстранет; Маслото од листови од чајно дрво е отстрането и заменето со екстракт од алги за да се направи надградениот состав без мирис; а количината на екстракт од трева исто така е двојно зголемена за подобар ефект на прочистување.
  • Без суровост. Без вештачки бои, минерални масла и мириси; Без парабени.
  • Ампула за оживување на кожата за зајакнување на бариерата на кожата со надополнување на длабоката хидратација додека ја измазнува текстурата на кожата.
  • Со екстракт од артичока кој помага во ревитализација на заморената кожа со богати антиоксиданси, витамини и минерали.
  • Екстракт од Centella Asiatica и екстракт од чајно дрво додадени за балансирање и заштита на кожата.
  • Формула која лесно се впива, нема непријатни остатоци или чувство на лепливост.

Пакување: 30ml
Начин на употреба
Масирајте соодветна количина на кожата после чистење и тонирање.

Опис

Состојки:

Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Betaine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Alcohol, Cynara Scolymus (Artichoke) Extract, Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Hieracium Pilosella Extract, Rheum Palmatum Root Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethyl Sulfone, Chlorphenesin, Xantham Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Polyglutamic Acid, Beta-Glucan, Arginine, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arctium Lappa Root Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Allantoin, Carbomer, Adenosine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.