AXIS-Y Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack 100ml

Original price was: 1,299ден.Current price is: 1,039ден.

Придобивки:
Вегански производ без суровост. Без вештачки бои, минерални масла и мириси; Без парабени.
Маска за прочистување на кожата погоден за сите типови кожа, особено корисен за кожа склона кон акни.
Богатиот екстракт од артемизија и каолин помагаат во чистењето и отстранувањето на нечистотиите од порите и вишокот на себум.
Збогатена со хидролизирана хијалуронска киселина ја надополнува хидратацијата без да ја суши кожата.

Пакување 100ml
Начин на употреба:
1. Подгответе ја кожата со тонер по чистењето.
2. Нанесете на целото лице користејќи ја вклучената шпатула.
3. Исплакнете со млака вода по 15 минути.

Опис

  1. Состојки:

Artemisia Princeps Extract, Kaolin, Dipropylene Glycol, Bentonite, Betaine, Phaseolus Angularis Seed Powder, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Pteris Multifida Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Houttuynia Cordata Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2Hexanediol, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Glycerin, Chromium Oxide Greens, Charcoal Powder, Water, Beta-Glucan, Polyquaternium-51, Fructooligosaccharides, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Powder, Saccharomyces Ferment Filtrate, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.