AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask 100ml

Original price was: 1,299ден.Current price is: 909ден.

Mаска со клучна состојка 2% Ниацинамид -моќен антиоксиданс кој помага во справување со акни, воспаленија и иритации, го контролира лачењето на себум, ги намалува порите и ги осветлува флеките и лузните од акни, пегите, хиперпигментациите и ја хидрира кожата.
Формулирана со екстракт од Mugwort кој ги смирува воспаленијата, иритациите и црвенилата, алантоин кој ја штити кожната бариера и спречува губење на вода, Centella Asiatica која помага во заздравување на раните и акните и екстракт од смоква кој ја регенерира и хидрира кожата.
Meadow Shield Technology е нова напредна технологија која помага во борбата со бактериски акни поради тоа што содржи фенолни киселини кои содржат висока концентрација на антиоксиданси.

Пакување: 100ml
Начин на употреба

На сува кожа, нанесете од маската рамномерно на целото лице со помош на шпатула. По 10-20 минути, измијте го лицето со млака вода.

Опис

  1. Состојки:

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Diglycerin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Artemisia Princeps Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Hydrogenated Lecithin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Carbomer, Panthenol, Houttuynia Cordata Powder, Glyceryl Polymethacrylate, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Disodium Edta, Fructooligosaccharides, Dextrin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Madecassoside, Propanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.