BEAUTY OF JOSEON Ginseng Essence Water 150ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 981ден.

Опис

Предности:

  • Хидратантен тонер, формулиран од традиционални корејски хербални лекови, кој ја одржува кожата мазна и ревитализирана.
  • Се одликува со 80% вода од корен од жен-шен и комплекс од жен-шен кои ја хранат сувата кожа.
  • Содржи 2% ниацинамид и 0,04% аденозин кои помагаат да се контролира лачењето на себум и да се намали појавата на брчки.

Сувата и оштетена кожа ќе ја впие Ginseng Essence Water! Оваа освежувачка хидратантна есенција помага да се ревитализира кожата, да се регулира производството на масло и  да ја измазни текстурата на кожата.

Овој освежителен тонер обезбедува длабока хидратација со 80% вода од корен од жен-шен. Оваа клучна состојка е богата со антиоксиданси кои се борат со оштетувањето од надворешни агресори (слободни радикали) кои можат да предизвикаат предвремено стареење. Ја подобрува циркулацијата и производството на колаген за да ја намали појавата на брчки и да ја осветли кожата. Жен-шен е исто така анти-инфламаторен агенс кој има смирувачки ефекти.

Ниацинамид ја подобрува бариерата на кожата за поголема еластичност. Одличен е за контрола на маснотијата, ја подобрува текстурата со намалување на изгледот на порите, со тек на време, преку своите хидратантни својства. Аденозинот функционира взаемно за да го намали црвенилото и иритацијата и да ја обнови кожата. Ја енергизира површината на кожата, помагајќи да изгледа помазна и посветла.

pH вредност од 5,84. Формулиран без вештачки мириси, парабени, сулфати, вештачки бои, производи од животинско потекло, алкохол, минерални масла, етерични масла или силикон.

Начин на употреба:

По чистењето, нанесете умерена количина рамномерно на лицето и лесно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување 150ml

На залиха

Опис

Состојки

Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Water, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Glucoside, Xanthna Gum, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Adenosine, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Dextrin, Glucose, Panax Ginseng Root Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Lactobacillus/Panax Ginseng Root Ferment Filtrate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexyglycerin, Disodium EDTA.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.