Beauty of Joseon Light On Serum Centella + Vita C 30ml

Original price was: 950ден.Current price is: 855ден.

Вратете го сјаjот на кожата со овој серум за избелување кој е збогатен со 10% 3-О-етил-аскорбинска киселина (дериват на витамин Ц) кој помага за намалување хиперпигментацијата и нерамномерниот тен на кожата, без  да предизвика иритација на кожата. Серумот кој е збогатен со 68% екстракт од centella asiatica, има лесна и брзо-апсорбирачка формула која помага против надворешните агресори, а притоа ја смирува и хидрира кожата.

Придобивки:

  • Хидратантен серум за лице кој помага во справувањето со хиперпигментацијата и истовремено спречува дехидрација.
  • Збогатен со 10% 3-О-етил аскорбинска киселина, дериват на витамин Ц со висока стабилност и ниска иритација, за да обезбеди осветлувачки ефект и изедначен тен на кожата.
  • Формулиран со 68% екстракт од Centella Asiatica ја смирува кожата и штити од секојдневни иритации и надворешни агресори, истовремено обезбедувајќи интензивна влажност за одржување на кожата хидрирана.
  • Се одликува со лесна и освежувачка текстура без никаква маснотија или лепливост и може брзо да се апсорбира без иритација.
  • Доаѓа во пакување со пумпа кое ја блокира светлината и воздухот за да се одржи ефикасноста на производот и да се зголеми неговата стабилност.

Пакување: 30ml
Начин на употреба

После тоирање, земете соодветна количина од производот и рамномерно нанесете на лицето.

На залиха

Опис

Состојки

Centella Asiatica Extract, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glycerin, Propanediol, Betaine, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Trimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Panthenol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Water, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Silica, Bisabolol, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Myristate, Adenosine, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Butylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Maltodextrin, Arginine, Carbomer, Ascorbic Acid Polypeptide, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.