Heimish Artless Glow Tinted Sunscreen Shine Beige SPF50+ PA+++ 40ml

Original price was: 1,440ден.Current price is: 1,166ден.

Лесен хемиски крем за заштита од сонце кој ја штити кожата од штетните УВ зраци со широк спектар SPF50+ PA+++. Овој крем е тониран со нежна беж боја за природен бисерен сјај на кожата која одговара на секој тип на кожа. Формулата на овој крем дополнително дава осветлувачки, хидратантни и антиејџ ефекти за младешки и блескав финиш. Кремот може да се користи како основа за шминка. Нежна, водлеста и лесна формула која што по нанесување не се лепи и не остава масна подлога, дава чувство на свежина на кожата без чувство на затегнатост. Има повеќе функции: навлажнувачки крем, крем за тонирање, основа за шминка и крем за заштита од сонце.

Пакување: 40мл

Начин на употреба: Во последниот чекор од утринската нега на кожата, рамномерно нанесете соодветна количина на целото лице

Опис

Состојки:

Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide(CI 77891), Stearyl Alcohol, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Niacinamide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Octocrylene, Tromethamine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Synthetic Fluorphlogopite, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate, Beeswax, PEG-100 Stearate, Mica, Caprylyl Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Iron Oxide Yellow, Aluminum Hydroxide, Isohexadecane, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Iron Oxide Red, Adenosine, Carbomer, Polysorbate 80, Sodium Phytate, Sorbitan Oleate, Iron Oxide Black, Pearl Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.