EYENLIP Hyaluronic Acid Multi Care Cream & Toner 200ml

Original price was: 1,080ден.Current price is: 950ден.

Опис

Крем и тонер за повеќекратна нега со хијалуронска киселина е производ за нега на лице 2-во-1 кој ги заменува тонерот и кремот. Нежно ја обвива кожата, обезбедува длабока пенетрација на активните состојки и нивниот интензивен ефект. Овој крем-тоник ја хидрира кожата, ја смирува и омекнува, правејќи ја мазна и свиленкаста. Формулиран е со хијалуронска киселина која ја смирува и освежува кожата, заштитувајќи ја од штетните надворешни влијанија.

Придобивки:

  • Високо хидратантна формула која нежно ја обвива кожата за да помогне во регенерацијата и задржувањето на влагата.
  • Уникатната лесна водена текстура му овозможува на производот активните состојки да се впијат длабоко во кожата.

Пакување: 200ml

Начин на употреба

После чистење на лицето, нанесете соодветна количина на памучна подлога и нежно нанесете на текстурата на кожата. Нежно тапкајте за подобро да се апсорбира.

Опис

Состојки

Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Nelumbo Nucifera Root Extract, Niacinamide, Adenosine

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.