ENOUGH Collagen 3in1 Whitening Moisture Cream 50g

Original price was: 623ден.Current price is: 611ден.

Извор на хидратација за еластичност и виталност на кожата!
Крема 3 во 1: „хранење на кожата + виталност + избелување на кожата“.

Избелување: Ниацинамид, природна состојка за избелување, го забавува движењето на меланинот во кожата до површината на кожата, спречувајќи пигментација и осветлувајќи го тенот на кожата.

Намалување на знаците на стареење: Аденозин е докажана функционална козметичка состојка, која помага да се ревитализира уморната кожа и регенерацијата на ослабената кожа поради стареењето.

Хранење на кожата: Содржи хидролизиран колаген и 8 растителни екстракти.

Клучни состојки
Екстракт од Centella Asiatica – ја стимулира синтезата на колаген и еластин, има антиинфламаторно дејство, ја подобрува микроциркулацијата на крвта и ги зајакнува ѕидовите на крвните садови;
Хијалуронска киселина – ја хидрира, ја храни и измазнува кожата, го подобрува тенот, дава сјај.

Пакување: 50g

Начин на употреба

Начин на употреба:

  1. Во последниот чекор од негата на кожата, нанесете умерена количина на лицето од внатрешната кон надворешната страна по текстурата на кожата.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.
0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.