SOMEBYMI Yuja Niacin Brightening Moisture Gel Cream 100ml

Original price was: 990ден.Current price is: 792ден.

ОПИС

SOMEBYMI YUJA NIACIN Brightening Moisture Gel Cream 100ml е лесен крем за осветлување кој ја храни, навлажнува  и го зголемува сјајот на кожата. Формулиран со 90 проценти екстракт од овошје јуја, збогатен со 5% ниацинамид плус арбутин, глутатион и аскорбинска киселина, безбедува избелување и заживување на енергијата на уморна кожа. Помага во спречување на производството на меланин, за отстранување на акни и пеги. Измазнува, омекнува и хидрира. Содржи глацијална вода за ладење на зголемената температура на кожата предизвикана од чести активности на отворено.

СОВРШЕН ЗА: Помага против дехидрација и пигментација.

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина на телото и лицето и нежно тапкајте за апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Citrus Junos Fruit Extract(90%), Niacinamide(5%), 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Water(Glacier Water), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Thuja Orientalis Leaf Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Arbutin, (-)-alpha-bisabolol, Glutathione, Biotin, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Panthenol, Cyanocobalamin, Menadione, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Adenosine, Ethylhexyl Olivate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-4 Oleate, C12-13 Pareth-9, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Copolymer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Citrus Junos Peel Oil(156 ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Linalool, Limonene

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.