EYENLIP 98 Aloe Vera Soothing Gel 115ml

Original price was: 290ден.Current price is: 255ден.

Опис

Придобивки:
1. Овој гел содржи екстракт од лист од алое вера кој ја хидрира и смирува кожата. Погоден е за чувствителна кожа, кожа склона кон акни, уморна кожа. Заради изобилството на вода во неговиот состав, ја одржува кожата хидрирана, полна и еластична, правејќи ја сјајна.
2. Дава ефект на ладење кој помага да се смири воспалената кожа.
3. Поради одличната природна конвергенција, ефикасен е во затегнување на проширените пори.

4. Освежителна гел текстура која не остава чувство на лепливост, ниту масен слој.

5.  Хигиенски дизајн кој е удобен за употреба.

Начин на употреба:

  1. Нанесете соодветна количина како последен чекор од вашата рутина за нега на кожата на лицето.
  2. Може да се користи како маска за лице, на тој начин што се нанесува дебел слој на кожата по чистењето и и се измива по 5-10 минути.
  3. Додадете мала количина во подлогата за шминка, ББ крема или пудра за блескав финиш.
  4. Нанесете соодветна количина на лице или тело, после бричење или депилација како смирувачко средство на иритираната кожа.
  5. Нанесете го смирувачкиот гел на кожата кога таа е сува и дехидрирана заради ефектот на грејните тела или клима уреди.
  6. Употреба како есенција за оштетените врвови на косата.
    Се меша со мала количина масло за коса и се нанесува на оштетена коса за да се одржи косата хидрирана.

Пакување: 115мл

Опис

Состојки:

Purified Water, Glycerin, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Aloe Babadensis Leaf Extract (1,000ppm), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Propolis Extract, Disodium EDTA, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.