HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream 55ml

Original price was: 1,790ден.Current price is: 1,253ден.

Опис:

Дневно решение за хидрирана и подмладена кожа. Овој хранлив крем нуди длабока влажност и придобивки против стареење, оставајќи ја вашата кожа мазна и младешка.

Формулиран со моќни состојки како екстракт од ферментирани морски алги, морска вода богата со минерали, пептиди и екстракт од растителни матични клетки, овој крем помага да се надополни хидратацијата, да се обнови природната бариера на кожата и да се заштити од стресни фактори на животната средина.

Искусете ја луксузната текстура додека се топи во кожата, обезбедувајќи инстантна хидратација и блескав сјај.

Пакување: 55ml

Начин на употреба

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, Mineral Oil, Petrolatum, Microcrystalline Wax, Glycerin, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Zinc Stearate, Niacinamide, Beeswax, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sorbitan Olivate, Hydroxyacetophenone, Fragrance, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ozokerite, Hydrolyzed Collagen, Panthenol, Undaria Pinnatifida Extract, Ecklonia Cava Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Laminaria Japonica Extract, Adenosine, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Porphyra Yezoensis Extract, Laminaria Digitata Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Ulva Lactuca Extract, Codium Tomentosum Extract, Laminaria Cloustoni Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Agarum Cribosum Extract, Codium Fragile Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.