EYENLIP AC Clear Toner 150ml

Original price was: 998ден.Current price is: 878ден.

Опис

EYENLIP AC Clear Toner е тонер со салицилна киселина за проблематична, мрсна, комбинирана, чувствителна кожа и кожа склона кон акни. Формулиран е со екстракти од Centella Asiatica и Houttuynia Cordata кои ја смируваат и помагаат во одржување на чиста кожа преку отстранување на себумот и помагаат во одржувањето на здрава кожа.

ПРИДОБИВКИ:

  • Се бори со воспаленијата на кожата и ги елиминира причините за појава на акни.
  • Помага во контролата на прекумерно производство на себум.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

По чистењето, нанесете соодветна количина на памучна подлога и нежно нанесето по текстурата на кожата. Нежно тапкајте го преостанатиот тонер за подобра апсорпција.

Опис

Состојки:

Water, methylpropanediol, dipropylene glycol, 1,2-hexanediol, peg-60 hydrogenated castor oil, betaine, panthenol, tromethamine, citric acid, disodium edta, sodium hyaluronate, betaine salicylate, butylene glycol, phenoxyethanol, caprylyl glycol, centella asiatica extract, eucalyptus globulus leaf extract, houttuynia cordata extract, cuscuta australis seed extract, selaginella tamariscina extract, lavandula angustifolia oil, clary oil, abies sibirica oil, orange peel oil, amyris balsamifera bark oil, cymbopogon citratus leaf oil, citral, limonene, linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.