BEAUTY OF JOSEON Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

Original price was: 590ден.Current price is: 531ден.

Опис

Збогатен со вода од слива, екстракт од семе од мунг и хранливи билни состојки, ова мултифункионално средство за чистење на лицето нежно ја ексфолира кожата и обезбедува длабинско чистење. Лесната гелна текстура овозможува хидратација на кожата. Оваа pH балансирана формула е погодна за чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Средство за чистење на лице со ниска pH вредност, збогатено со растителни состојки добиени од природно потекло за хидратација и освежување на кожата.
  • Водата од слива и екстрактот од семе од мунг грав темелно ги отстрануваат мртвите клетки од кожата и себумот притоа ја ревитализираат кожата.
  • Хипоалергената, благо кисела формула помага да се одржи рамнотежата масло-вода додека го зајакнува здравјето на кожата.
  • Лесната, хидратантна формула во форма на гел обезбедува освежувачко чистење без да ја одземе влажноста на кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

  • Земете соодветна количина на влажни раце и направете пена.
  • Нежно масирајте го лицето со кружни движења. Исплакнете темелно со млака вода.

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Prunus Mume Fruit Water, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coconut Acid, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Isethionate, Citric Acid, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Punica Granatum Extract, Clitoria Ternatea Flower Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Propylene Glycol Laurate, Sodium Citrate, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.