EYENLIP F8 V12 Vitamin Moisture Cream

Original price was: 1,105ден.Current price is: 972ден.

Опис:

EYENLIP F8 V12 Vitamin Moisture Cream е збогатен со 8 овошни екстракти, 12 витамини и 7 видови на хијалуронска киселина кој интензивно ја хидрира, смирува, ја ублажува иритацијата, ја зголемува еластичноста и цврстината, ја осветлува пигментацијата и го изедначува тонот на кожата. Овој крем има лесна освежувачка текстура која брзо се апсорбира во подлабоките слоеви на кожата.

Кремот е погоден за сите типови на кожа, особено се препорачува за уморна, безживотна, иритирана кожа, а може да се користи и за чувствителна и мрсна кожа.

Придобивки:

  • Интензивно хидрира
  • Смирува, ја ублажува иритацијата;
  • Ја зголемува еластичноста и цврстината;
  • Ја осветлува пигментацијата, го изедначува тонот на кожата;
  • Му дава на лицето здрав сјај;
  • Го зголемува нивото на задржување на влажноста на кожата и ја одржува мека и хидрирана;
  • Не содржи минерални масла, бензофенон, парабени и други хемиски состојки кои предизвикуваат иритација на кожата.

 

Пакување: 50 g

Начин на употреба:

Во последниот чекор за нега на кожата, земете ја умерена количина од производот и рамномерно распоредете на кожата. Користете наутро и навечер.

Опис

Состојки

Purified Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide (20000.1ppm), Butylene Glycol, Cetylethylhexanoate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Dimethicone, Ceteares-20, Stearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Carbomer, Tromethamine, Adenosine, Disodium Edta, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol (1ppm), Tocopheryl Acetate (0.5ppm), Sodium Ascorbyl Phosphate, (0.5ppm), Guava Fruit Extract, Banana Extract, Mango Extract, Grapefruit Extract, Lemon Extract, Orange Extract, Papaya Fruit Extract, Peach Extract, Caprylyl Glycol, Glyceryllinolinate (0.025ppm), Glyceryl Arachidonate, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Thiamine Hcl (0.01ppm), Retinyl Palmitate (0.01ppm), Pyridoxine (0.01ppm), Polyacid (0.01ppm), Biotin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.