EYENLIP PH CICA Cleansing Oil 150ml

Original price was: 946ден.Current price is: 832ден.

Опис

Маслото базирано на екстракт од Centella asiatica е наменето за темелно, но во исто време и многу нежно отстранување на шминката дури и од најчувствителната кожа која реагира на козметички производи.

Екстрактот Centella asiatica има смирувачки, антиинфламаторни, зацврстувачки, антиоксидантни својства, го ублажува стресот, одржува оптимално ниво на влажност долго време, и помага на кожата да се спротивстави на негативните ефекти на факторите на околината (ултравиолетово зрачење, ветер, високи или ниски температури), спречува појавата на лупење и испукана кожа.

PH CICA Cleansing Oil е хипоалергено масло со одлична моќ за чистење и комплекс од цика,  ги содржи само активните состојки во centella asiatica, што е ефикасно за чувствителна кожа. Исто така, помага во хидратација, смирување на кожата и спречува оштетување на кожата со екстракт од лист од чајно дрво.

Пакување: 150ml

Начин на употреба

Откако ќе испумпате 1-2 пати на суви раце, нежно нанесете го на суво лице за да се стопи шминката.

Додадете вода на прстите и масирајте додека содржината не стане бела, а потоа измијте ја со млака вода.

 

Опис

Состојки

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Butylene Glycol, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, 1,2-Hexanediol, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Biosaccharide Gum-4, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract(0.1ppm), Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.