EYENLIP Salmon & Peptide Nutrition Serum 50ml

Original price was: 1,390ден.Current price is: 903ден.

Опис

Серумот за лице содржи масло од лосос, хијалуронска киселина, глицерин и други компоненти кои помагаат да се задржи влажноста во кожата подолго време.

Пантенолот и бетаинот ја зајакнуваат бариерата на кожата и ја штитат кожата од УВ зраци, загадување, прашина од околината.

Содржи и ниацинамид и аденозин, кои ја намалуваат длабочината на брчките и ја осветлуваат кожата.

  • Маслото од лосос е незаменлив и вреден производ за одржување на младa кожа. Содржи максимална количина на омега-3 полинезаситени масни киселини, амино киселини, моќен антиоксиданс астаксантин, витамини А, Д и Е, благодарение на кои кожата останува млада, убава и здрава многу подолго.
  • Пептидите ја забрзуваат синтезата на основните протеини – колаген и еластин, што ја прави кожата поеластична и мазна. Една од главните задачи на пептидите е да ги лекува раните и да го елиминира воспалението.

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Нанесете 2-3 капки од производот на вашата кожа, нежно тапкајте со врвовите на прстите за да се впие. Користете го наутро и навечер.

Опис

Состојки

Water, Allantoin, Panthenol, Betaine, Disodium Edta, Silica, Niacinamide, Adenosine, Dipropylene Glycol, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Vp Copolymer, Tromethamine, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Peg-60 Hydro- Genated Castor Oil, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Alcohol, Fragrance, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Cl 15985, Ci 17200, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Salmon Egg Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.