EYENLIP Tea Tree Sun Cream 50ml

Original price was: 894ден.Current price is: 787ден.

Опис и Придобивки:

  • Овој крем зa заштита од сонце ги блокира сончевите УВ зраци со SPF50+ и PA++++ и ја подобрува состојбата на кожата со екстракт од лист од чајно дрво кој е додаден во формулата.
  • Содржи екстракт од centela asiatica и вода од лист од чајно дрво која ја смирува чувствителната кожа.
  • Природно ја тонизира кожата без да остави бел траги и лепливо чувство на кожата.
  • Покрај тоа,содржи ниацинамид и аденозин кои помагаат во подобрување на брчките и избелување на кожата.

 

Пакување: 50ml

Начин на употреба

Во последниот чекор од негата на кожата, рамномерно нанесете соодветна количина на целото лице.

Опис

Состојки:

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Propanediol, Titanium Dioxide, Niacinamide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, C14-22 Alcohols, Hydroxyacetophenone, Behenyl Alcohol, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Inulin Lauryl Carbamate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (979ppm), Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (480ppm), Adenosine, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Centella Asiatica Extract, 1,2-Hexanediol, Limonene, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (5ppm), Hydrolyzed Collagen, Benzyl Glycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.