EYENLIP Zero Cloud Sun Control Base 50g

Original price was: 894ден.Current price is: 787ден.

Опис

Придобивки:

• Оваа основа за шминка природно ја тонизира кожата без да остава бели траги. • Ги блокира УВ сончевите зраци со SPF50+ и PA+++.

• Содржи (mica) мика и екстракт од фермент од црн квасец кои ја хидрираат кожата и спречуваат на воспаленија.

• Во составот се вклучени аденозин и ниацинамид кои што помага да се избели кожата и да се подобри еластичноста на кожата.

• Лесна текстура која непречено се нанесува на кожата без да остава лепливи чувства.

Пакување: 50g

Начин на употреба Во последниот чекор од негата на кожата, рамномерно нанесете соодветна количина на целото лице.

Опис

Состојки

Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Cetyl Ethylhexanoate, 4-Methylbenzylidene Camphor, CetylPEG/PPG-10/1 Dimethicone, ZincOxide, Butylene Glycol, Niacinamide, Dibutyl Adipate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol MethoxyphenylTriazine, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Caprylic/Capric Glycerides, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Cyclomethicone, Polyurethane-15, Hydroxyacetophenone, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Palmitic Acid, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane,Disodium EDTA, Fragrance, CI 77492, Adenosine, CI 77491, Silica, Panthenol, 1,2-Hexanediol,Lactobacillus Ferment, Stellaria Media (Chickweed) Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Juniperus Communis Fruit Extract.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.