FARM STAY 24K Gold & Peptide Solution Prime Ampoule 250ml

Original price was: 998ден.Current price is: 898ден.

Опис

Супериорната ампула со пептиден комплекс EGF и колоидно злато е дизајниран за зрела кожа со зголемени пори, склона кон мастење. Благодарение на својата специјална формула, ампулата ги задоволува потребите на комбинираната кожа која постепено ја губи еластичноста во процесот на стареење. Лесната текстура во облик на гел не ја преоптоварува кожата.
FARM STAY 24K Gold & Peptide Solution Prime Ampoule е врвна нега на кожата. Содржи 99,9% чисто злато и комплекс од пептиди со регенеративно дејство, дава убавина на кожата и ја продолжува младоста. Ампулата ја навлажнува кожата, ја исполнува со сила и сјај.

Ниацинамид не само што го изедначува тенот и ги отстранува малите несовршености во текстурата, туку и активно ја зацврстува бариерата на кожата. Ниацинамид ги подобрува карактеристиките на квалитетот на кожата со тоа што делува на фибробластите кои ги синтетизираат структурните протеини.

Хијалуронската киселина го компензира дефицитот на влага од кој често страда зрелата кожа.

Матичниот млеч и прополисот се полни со хранливи материи. Заситувајќи ја кожата со вредни микроелементи, витамини и амино киселини, тие ја ревитализираат кожата, го подобруваат нејзиниот изглед и го прават тенот посвеж и поздрав. Матичниот млеч и прополисот имаат антиинфламаторен потенцијал, а со тоа го спречуваат локалното воспаление. Ја нормализираат секреторната функција на лојните жлезди и ги намалуваат маснотиите на кожата.

Пептидниот комплекс EGF ја стимулира клеточната активност и процесите на обновување на кожата. Пептидите продираат низ рожнатиот слој на кожата и се инкорпорираат во процесите на клеточна интеракција, ја нормализираат внатрешната рамнотежа на кожата, ја подобруваат виталноста на клетките и иницираат процеси на закрепнување. Покрај тоа, пептидите ја стимулираат синтезата на колаген и еластин, што доведува до зголемување на еластичноста на кожата, нејзино зајакнување и измазнување. Ги зголемува природните антиоксидантни одбранбени механизми.

Чистото 24-каратно злато промовира брзо продирање на молекулите на кислород во кожата, што е неопходно за нејзино обновување и подмладување. Исто така, колоидното злато ја подобрува циркулацијата на крвта, што доведува до поефикасно отстранување на токсините, кожата постојано се обновува на клеточно ниво. Покрај тоа, златото придонесува за максимална пенетрација на активните состојки на козметиката во кожата.

Придобивки:

  • Содржи 24К злато и пептид за намалување на недостатоците и подмладување на кожата.
  • Високо концентрирана ампула која создава бариера за хидратација која ја одржува вашата кожа хидрирана цел ден.
  • Формулата што брзо се впива ја храни вашата кожа без да остава лепливо чувство.

Пакување: 250ml

Начин на употреба

  1. На последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете умерена количина и нанесете на целото лице.
  2. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Rh-Oligopeptide-1, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Trehalose, Betaine, Carbormer, Triethanolamine, Hydrogenated Castor Oil Dimer Dilinoleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Royal Jelly Extract, Propolis Extract, Honey Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Adenosine, Gold(0.002%), Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Cl 19140, Cl 15985, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.