FARM STAY Collagen Pure Cleansing Foam 180ml

Original price was: 348ден.Current price is: 313ден.

Опис

FarmStay Collagen Pure Cleansing Foam е хидратантна пена за чистење на лицето со колаген. Ефикасно ја чисти кожата, ги отстранува сите нечистотии од порите, ги раствора мастите, ги исфрла токсините и го подобрува тенот.

FarmStay Collagen Pure Cleansing Foam е дизајнирана за секојдневна употреба. Нежно ја чисти кожата на лицето од секојдневните нечистотии и остатоци од шминка, помага за чистење на порите. Пената се базира на различни компоненти против стареење кои ви овозможуваат да комбинирате чистење и нега на кожата на лицето. Благодарение на внимателно избраниот состав, пената не предизвикува иритација, не ја нарушува природната рамнотежа на кожата. Колагенот овозможува одржување на цврстината и еластичноста на кожата, ја спречува нејзината деформација и помага во намалувањето на брчките. Покрај тоа, колагенот добро ја апсорбира и задржува влагата, што позитивно влијае на внатрешната и надворешната состојба на кожата, а исто така го спречува појавувањето на брчки предизвикани од сушење.

Хидролизираниот колаген како активна хидратантна состојка  ги апсорбира молекулите на водата од околината и ги задржува во кожата, што резултира со затегнување на тонусот на кожата, измазнување на брчките и подобрена текстура на кожата. Во својот состав оваа пена содржи масни киселини (стеаринска, лауринска и миристинска) кои активно ја чистат кожата, ја ревитализираат и и обезбедуваат хранливи материи. Дополнително, масните киселини спречуваа прекумерно сушење на кожата, а продираат длабоко во порите, без да ги блокираат, туку ги пополнуваат неправилностите на кожата и ги измазнуваат брчките. Друга важна состојка на оваа пена е екстрактот од маслинка, која има антиоксидантно дејство со што ја продолжува младоста на кожата, а дополнително го подобрува тонусот на кожата, со што кожата станува витална и полна со енергија. Екстракт од зелен чај е природен антиоксиданс кој го спречува уништувањето на клетките и го забавува процесот на стареење. Активно се користи за нега на проблематична кожа, бидејќи има смирувачко дејство кај воспаленија и иритации.

Пакување: 180ml

Начин на употреба

Земете умерено количество на дланките и направете пена со вода. Нежно втријте на целото лице и масирајте ја кожата. Исплакнете темелно со млака вода и проследете со дневната рутина за нега на кожа.

Совршен за сите типови кожа

На залиха

Опис

Состојки

Water, Stearic acid, Lauric Acid, Potasium Hydroxide, Glycine, Myristic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 60, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Glyceryl Stearate, perfume, Methyl Paraben, Porpyl Paraben, Collagen Filtrate(180mg), Olive Extract Green Tea Extra, Perfume

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.