FARM STAY [renew] ALL-IN ONE SNAIL SUN BB CREAM SPF50+ / PA+++ 50g

620ден

Опис

Farm Stay All In One Snail Sun BB Cream е мултифункционален BB крем со три функции: осветлување, намалување и спречување на брчки и УВ заштита (SPF50+ PA+++), така што природно и рамномерно го покрива нерамномерниот тен на кожата со природна боја и ја штити кожата од УВ зраци.

Главната активна состојка на кремот е слуз од полжав. Го активира метаболизмот, циркулацијата на крвта и, соодветно, исхраната на клетките. Крајниот ефект е сјајна, мазна и еластична кожа. Ја активира и регенерацијата на кожата после  акни и воспаленија.

Оваа ББ крема содржи и пчелин восок кој ја потхранува кожата, го подобрува тонусот и еластичноста, а од друга страна создава заштитен филм кој спречува прекумерно губење на вода и ја одржува кожата хидрирана, што е корисен ефект во борбата против брчките. Дополнителни, восокот ја обновува, омекнува, ја прави кожата мека, мазна и нежна, ја забрзува регенерацијата.

Маслото од јојоба совршено ја храни кожата, и обезбедува витамини, минерали, микроелементи, правејќи ја здрава, сјајна и убава. Оваа компонента формира рамнотежа на влага, ја ублажува сувоста, ја затегнува кожата и спречува појава на брчки. Ова масло штити од пукање, ја ублажува иритацијата, црвенилото, ги отстранува акните, митесерите и го спречува нивното појавување. Јојобата ја прави кожата еластична, затегната, цврста и мека.

Исто така, кремот е збогатен со ниацинамид, аденозин и хијалуронска киселина, кои ја подобруваат целокупната состојба и ја подмладуваат кожата.

Пакување: 50g

Начин на употреба

По основната нега на кожата, нанесете на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Glycerine, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Bees Wax, Polysorbate 60, Hyaluronic Acid, Cyclomethicone, Jojoba Oil, Sorbitan Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Phenyl Trimethicone, Methylparaben, Propylparaben, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Ci 77492, Ci 77491

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.