HARUHARU WONDER Black Rice Bakuchiol Eye Cream 20ml

Original price was: 990ден.Current price is: 792ден.

Опис

Подобрете го изгледот на брчките и фините линии околу очите користејќи го овој крем за очи формулиран со 5.000 ppm бакучиол и 2.000 ppm хидратантен екстракт од корејски црн ориз. Исто така, содржи екстракт од бамбус за да обезбеди антиоксидантна нега. Кремот е направен со Ultra-Deep Technology™, формула која ефикасно ги испорачува активните состојки во кожата.

Придобивки:

  • Нежен крем за околу очи кој помага за подобрување на изгледот на брчките, еластичноста на кожата и целокупниот изглед на кожата.
  • Содржи 5.000 ppm бакучиол од растително потекло, природна активна состојка со висока чистота.
  • Содржи 2.000 ppm ферментиран црн ориз кој го навлажнува пределот околу очите одвнатре кон надвор.
  • Содржи екстракти од бамбус кои овозможуваат антиоксидативно и антивоспалително дејство.
  • Исто така, содржи Cica и Natto гума што ги измазнува линиите на и околу капаците.
  • Сите состојки се EWG зелено оценети.
  • Активните состојки продираат длабоко во кожата со патентирана технологија на апсорпција U.D.T.
  • Млечен, лесен крем кој брзо се апсорбира без лепливост.
  • Направен е хипоалергенски тест на кожа, без парабени и без 11 штетни состојки.

Пакување: 20ml

Начин на употреба

Наутро и навечер, земете содржина со големина на зрно ориз и нежно нанесете го кремот на пределот под очите и очните капаци додека не се апсорбира целосно.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol C14-22 Alcohols, Bakuchiol, Stearyl Alcohol, Carbomer, Cetearyl Glucoside, Tromethamine, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Cetyl Palmitate, C12-20 Alkyl Glucoside, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Olivate, Polyisobutene, Myristyl alcohol, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Zanthoxylum, Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Aspergillus ferment, Ethylhexylglycerin, Panax Ginseng Root Extract, Cydodextrin, Adenosine, Lauryl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Capryly/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Glucose, Wheat, Amino Acids, Natto Gum, Pentylene Glycol, Madecassoside

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.