SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Bakuchiol Eye Cream 20ml

1,138ден

Опис
Kрем за околу очи формулиран со бакучиол за да ја врати цврстината на нежната кожа околу очите. Се одликува со хијалуронска киселина за хидратација, како и церамид NP, пантенол и ниацинамид за да ги осветли темните кругови, фините линии и брчките.
Придобивки:
• Моќен крем за очи со Бакучиол кој нуди ефекти против стареење.
• Формулиран со својства против брчки.
• Благи, но активни состојки кои помагаат да се врати цврстата и младешка кожа.
• Производот е дерматолошки тестиран.
Пакување: 20ml
Начин на употреба
Пред кремот за лице, земете мала количина и употребете го апликаторот со врвот и нежно масирајте ја кожата.

Опис

Состојки
Centella Asiatica Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Squalane, Water, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Heptyl Undecylenate, Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Palmitic Acid, Tromethamine, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sodium Phytate, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, Phytosphingosine, Madecassic Acid, Asiaticoside, Hydrolyzed Extensin, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Lauric Acid, Phytosterols, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Acetyl Hexapeptide-8

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.