HaruHaru Wonder Black Rice Moisture 5.5 Soft Cleansing Gel 100ml

Original price was: 790ден.Current price is: 632ден.

Опис

Навлажнувачки гел за чистење со ниска pH вредност.

Нежно чистење и балансирање на кожата со гелот за чистење Wonder Black Rice Moisture 5.5 на Haruharu. Содржи сурфактанти без сапун, добиени од кокос за да ги отстрани нечистотиите и маснотијата од површината на кожата. Екстрактот од ферментиран црн ориз навлажнува и обезбедува заштитни антиоксиданси, додека ферментираниот бамбус ја смирува иритацијата, ја осветлува и чисти кожата. Додадените коко бетаин (coco betaine), трехалоза и екстракт од корен од женшен – Panax дополнително ја хидрираат и ја зајакнуваат бариерата на кожата.

Без мирис, оваа лесна текстура  со вода лесно се трансформира од концентриран гел во густа и нежна пена.  Ги отстранува нечистотиите  притоа на кожата и дава свежина ја прави смирена и светла. Вегански производ, не содржи иритирачки и штетни хемикалии. Сите состојки се зелено EWG оценети, а пакувањето е направено од материјали кои може да се рециклираат.

Начин на употреба

Ставете мала количина на чисти и влажни раце и направете пена. Нежно масирајте го лицето и исплакнете темелно со млака вода.

Пакување: 100ml

На залиха

Опис

Состојки

Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Tocopherol, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.