EYENLIP Cica pH Balance Cleansing Gel 150ml

Original price was: 690ден.Current price is: 630ден.

Опис

Благ нежен гел за чистење со ниско кисела pH кој ја балансира кожата и и дава влажна мека текстура. Ја зајакнува бариерата на кожата, не ја иритира кожата, нежно ја чисти, без да ја пресушува и да дава чувство на затегнатост. Го балансира нивото на вода и масло во кожата. Погоден  е за чувствителна кожа. Во својот состав содржи екстакт од цика, што го прави погоден за нега на кожа со акни, измазувајќи ја нејзината текстура.

Одличен утрински гел кој ја освежува и буди кожата, отстранувајќи ги нечистотиите создадени во процесот на спиење.

Начин на употреба:

Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте го лицето за да се формира богата пена. Исплакнете со млака вода.

Пакување: 150ml

Опис

Состојки

Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Alaninate, Hydroxypropyl Methylcellulose, 1,2-Hexanediol, Sorbitol, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Centella Asiatica Extract 0.098% (= 980ppm), Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Succinic Acid, Camelia Sinensis Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Water, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Butylene Glycol.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.