SOME BY MI Retinol Intense Reactivating Serum 30ml

Original price was: 1,790ден.Current price is: 1,432ден.

Серум кој содржи ретинол, ретинал и бакучиол и помага за зајакнување на еластичноста на кожата, намалување на знаците на стареење, третирање на брчки и фини линии измазнување на кожата. Направен е со патентирана еластична-липозомска технологија која овозможува целосна апсорпција на активните состојки длабоко во кожата. Нежната формула дава нелеплива, хидратантна завршница без никакви иритации.
*Завршен тест за иритација на кожата, поминат вегански тест.

Начин на употреба:
За оптимални резултати, нанесете не повеќе од три капки наеднаш на секои три до четири дена во првите две недели од употребата, потоа постепено зголемувајте ја фреквенцијата на употреба. Нанесете само во текот на ноќната рутина за нега на кожата, по нанесувањето на тонер и не заборавајте да нанаесете крема за заштита од сонце следниот ден. Нежно тапкајте за подобра апсорпција.

Пакување: 30ml

Опис

Состојки:

Water, Cyclohexasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Palmitic Acid, Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Retinol (0.1 %), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Tromethamine, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Cetyl Alcohol, BHT, Collagen, Myristic Acid, BHA, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopherol, Bifida Ferment Lysate, Ceramide NP, Saccharomyces Ferment, Retinal, Asiaticoside, Glyceryl Polymethacrylate, Madecassoside, Propylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Resveratrol, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Moringa Oleifera Seed Oil, PEG-100 Stearate, Polysorbate 20, Fragrance, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.