INNISFREE No Sebum Mineral Powder 5g

Original price was: 598ден.Current price is: 538ден.

Минерален прав  кој помага во контрола на маслото и себумот за да го спречи сјаењето на лицето. Со тапкање нанесете на Т-зона или на друга област која е подложна на мастење.

Се користи за контрола на маслото што ја прави кожата нежна и матирана.

  1. Двојниот систем за контрола на себум го контролира лачењето на себум за да ја задржи кожата мека и свежа во текот на целиот ден.
  1. Jeju минералите и нането ги контролираат маслото и влагата на кожата за да ја одржат здрава.

 

Пакување: 5g

Начин на употреба: Со тапкање нанесете на Т-зона или на друга област која е подложна на мастење.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Dimethicone, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Mica (CI 77019), Mineral Salts, Silica, Methicone, Glyceryl Caprylate, Corn Starch Modified, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Mentha Arvensis (Wild Mint) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.