HEIMISH Moringa Ceramide Hyaluronic Acid Hydrating Watery Sunscreen 50ml

Original price was: 1,290ден.Current price is: 1,045ден.

Производ за заштита од сонце со хемиски филтри и највисока заштита од УВ зрачењето. Збогатен со 73% хидратантна есенција која дава долготрајна влажност со широк спектар SPF50+ PA++++ за заштита од UVB и UVA зраци. Текстурата му е водена, не ги иритира очите и кожата, што го прави овој производ погоден за сите типови на кожа.
Во составот содржи масло од моринга, моринга церамиди и микро хијалуронска киселина, обезбедувајќи интензивна хидратација, зголемена еластичност на кожата, цврст и здрав изглед.
Заради својата хидратантна текстура лесно се апсорбира, не ја масти кожата и не остава бели траги.
Начин на употреба:
Во последниот чекор од утринската рутина, нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2-3 часа.
Пакување: 50ml

Опис

Состојки:

Water, Propanediol, Dibutyl Adipate, Polymethylsilsesquioxane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Moringa Oleifera Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Vincetoxicum Atratum Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Althaea Rosea Flower Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Myrothamnus Flabellifolia Leaf/Stem Extract, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydroxyethyl Urea, Decyl Glucoside, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Acetyl Glucosamine, Hydroxyacetophenone, Octyldodecanol, Tocopherol, Ceramide NP, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-Glucan, Ascorbic Acid, Citric Acid, Behenyl Alcohol, Carbomer, Xanthan Gum, Oleyl Alcohol, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.