Missha All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml

Original price was: 949ден.Current price is: 807ден.

Формулиран со SPF50+ PA +++ ги блокира и UVA и UVB зраците, овој крем за сончање има лесна и нелеплива гел формулација која се чувствува како освежување на кожата.  Оваа освежувачка формула базирана на вода обезбедува освежување, хидрирање и намалување на дамките и знаците на старење на кожата. Дневна крема за заштита од сонце која е отпорна на вода и пот.

  • Безбеден заштитен фактор SPF50+/PA ++++ (дополнително + за UVA заштита против брчки и пигментација).
  • Дневна заштита од сонце која е отпорна на вода, пот и себум.
  • Многу хидратантен крем кој ги смирува иритациите со ефект на ладење.
  • Совршен за мрсна кожа.

Начин на употреба:

  1. Се користи во последниот чекор за нега на кожа.
  2. Нежно се нанесува на областите изложени на сончевите зраци лицето, вратот, рацете и нозете.
  3. По потреба, повторно аплицирајте кога поминувате многу време на отворено.

Пакување: 50ml

На залиха

Опис

Состојки

Water, Homosalate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Dipropylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Octocrylene, Bis-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 Dimethicone, Methoxy PEG/PPG-25/4 Dimethicone, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, BHT, Disodium EDTA, Limonia Acidissima Extract, Butylene Glycol, VP/Hexadecene Copolymer, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Morus Alba Fruit Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Helichrysum Italicum Flower Water

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.