INNISFREE Blueberry Rebalancing 5.5 Cleanser 100ml

Original price was: 637ден.Current price is: 605ден.

Опис

  1. Го враќа здравото ниво на pH и рамнотежата на масло-вода.

Помага да се врати рамнотежата слабо кисела pH вредност и нивото на масло-вода, создавајќи совршена кожа подготвена за шминка.

  1. Хидратантната формула остава есенцијална влажност во кожата за да ја одржи кожата здрава и хидрирана по чистењето.
  2. Пријатно и меко чистење со густи меурчиња од боровинки.

Ви помага да уживате во релаксирачко чувство на чистење со густа и кремаста пена која се нанесува на кожата.

Пакување: 100ml

Начин на употреба

Земете соодветна количина на влажни раце и направете пена. Нежно масирајте на целото лице и исплакнете со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки

Water, Sodium Cocoyl Isethionate , Glycerin (20,000mg), Diglycerin , Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate , Hydroxypropyl Starch Phosphate , Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (500mg), Allantoin (100mg), Butylene Glycol , Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil , Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil , Raspberry Ketone , Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Benzyl Glycol , Potassium Cocoyl Glycinate , Potassium Cocoate , Sodium Chloride , Citric Acid , Ethylhexylglycerin , Disodium EDTA , 1,2-Hexanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Polyquaternium-67 , Sodium Acetate.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.