A’PIEU Pure Block Natural Daily Sun Cream 50ml

Original price was: 650ден.Current price is: 552ден.

Опис

  • A’PIEU Pure Block Natural Daily Sun Cream брзо се впива во кожата притоа овозможува освежувачки и мат финиш, кој трае долги часови, без да ја чувствувате кожата леплива и мрсна.
  • Овој дневен крем заштитува од штетните УВ зраци, содржи Алое Вера, екстракти од лубеница и комплекс од цветови од бобинки (екстракти од цвеќиња и овошје).
  • Нелеплива, лесна формула, лесно се нанесува и не остава остатоци на кожата, создавајќи мазна, мат завршница што трае цел ден.
  • Покрај тоа што ја заштитува кожата од штетните надворешни агресори, овој крем овозможува хидрирање на сувата и уморна кожа зголемувајќи ја нејзината виталност.

 

Начин на употреба:

  1. Во последниот чекор за нега на кожа, нежно распоредете го во пределот на лицето и тапкајте за апсорпција.
  2. Нанесете соодветна количина на областите кои се изложени на сончевите зраци како вратот, рацете и нозете.
  3. Повторно аплицирајте по потреба кога поминувате многу време на отворено.

Пакување: 50ml

Нема на залиха

Опис

Состојки

Water, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Sorbitan Olivate, Citrus Aurantifolia (Lime) Flower Extract, Sorbitan Isostearate, Tocopheryl Acetate, Nylon-12, Panthenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Polyisobutene, Caprylyl Glycol, BHT, Sea Water, Polyacrylate-13, Polysorbate 20, Cetearyl Olivate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Ethylhexyl Salicylate, Fragrance, Dimethicone, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Glyceryl Stearate, Ethylhexylglycerin, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Punica Granatum Flower Extract, Pyrus Malus (Apple) Flower Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Eucalyptus Globulus (Tasmanian Blue Gum) Leaf Extract, Sorbitan Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, 1,2-Hexanediol, Prunus Avium (Sweet Cherry) Flower Extract, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Rosa Damascena (Rose) Flower Water

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.