MISSHA Аmazon red clay™ pore mask 110ml

860ден

Опис

  • Тајната за убавина на Амазон
  • Апсорпција на масло и рафинирање на порите
  • Помага за инстантно апсорбирање на маслото

Моќна апсорпција на маслото и рафинирање на порите со Amazon Red Clay ™!

  • Содржи AHA & BHA за да ги измазни пори и и да ја омекне кожата.
  • Содржи 105.000ppm глина формула составена од порозен прав кој го апсорбира себумот од порите.

Начин на употреба

По чистењето, рамномерно нанесете на сува кожа или засегнатите области избегнувајќи ги очите и усните. Оставете да делува 10 минути и исплакнете со млака вода. [Користете еднаш или двапати неделно.

Совети: Нанесете на засегнатите области за интензивно лекување на порите. (Нанесете тенок слој за брзо сушење на производот.)

Пакување: 110ml

Опис

Состојки

Water, kaolin (ci 77004), silica, butylene glycol, diatomaceous earth, hectorite, alcohol denat., glyceryl stearate, glycerin, 1,2-hexanediol, iron oxides (ci 77491), hydroxyacetophenone, tetrasodium pyrophosphate, cellulose gum, salicylic acid, xanthan gum, paullinia cupana fruit extract, lactic acid, citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil, ethylhexylglycerin, disodium edta, tromethamine, lavandula angustifolia (lavender) oil, portulaca oleracea extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil, aniba rosaeodora (rosewood) wood oil, limonene, linalool.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.