MISSHA Time Revolution Night Repair Ampoule 5x 50ml

Original price was: 2,399ден.Current price is: 2,185ден.

Опис

Time Revolution Night Repair Ampule 5X е водечки пробиотски третман за преку ноќ од петтата генерација. Овој ултра-хранлив серум содржи 77,2% Extreme Biome, формулиран со 10 моќни пробиотици за брзи резултати. Ампулата помага за зајакнување на кожата, ја подобрува еластичноста и сјајот, прави лифтинг, ја хидрита и ја осветлува кожата преку ноќ. Состојките се ферментираат со уникатниот EXTREME FERMENT α™ метод, специјална технологија за ферментација во три чекори која стабилно испорачува екстремен поттик-бустинг на активните состојки на кожата.

Time Revolution Night Repair Ampule 5X е клинички докажано дека ги подобрува состојбите на кожата по само 10 часа употреба.

Клучни состојки

Extreme Biome: Составен од 10 различни видови на пробиотици кои се ставаат низ процес на ферментација за да се извлече, зачува и подобри кожата. На кожата и дава енергијата и ја подигнува кожата – прави лифтинг, подобрувајќи ги сите аспекти на нејзиниот изглед, вклучувајќи живост, јасност и транспарентност. 10-те пробиотски состојки во овој производ се: Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment, Lactobacillus Ferment Lysate, Bifida Ferment Filtrate, Lactobacillus / Acerola Cherry Ferment, Lactobacillus / Punica Granatum овошен ферментен екстракт (забелешка: Punica Granatumegranateyruitus), Екстракт од фермент, екстракт од фермент од лактокок, лизат на фермент на лактокок и филтрат од фермент од корен од

Ексклузивна мешавина од виолетови енергетски компоненти (слива, морков, слива зелка, модар патлиџан, цвекло и боровинка): мешавина за надополнување на виталните смирувачки, осветлувачки и измазнувачки функции на кожата, оставајќи го тенот помирен, почист и прекрасно заштитен од еколошките напади на секојдневниот живот.

Collaganeer: комбинација од екстракт од бело семе од лупин од Западна Франција и масло од сончогледово семе за подобрување на еластичноста и текстурата на кожата.

Предности

  • Високо концентрирана ампула против брчки спакувана со 77,2% Extreme Biome™, состојка која содржи 10 ферментирани состојки кои овозможуваат длабока хидратација и оживување на кожата.
  • Помага во борбата против знаците на замор на кожата што ја прави да изгледа добро одморена и свежа.
  • Подобрува 10 различни знаци на стареење како што се зголемување на еластичноста на кожата, затегнување на кожата, подобрување на текстурата на кожата и појавата на брчки.
  • Го комбинира неслободниот метод на Extreme Ferment α™ на брендот и технологијата за испорака за ефикасно да ги испорача и апсорбира активните состојки во кожата. леуконосток/ротквица

Начин на употреба

Земете умерена количина од есенцијата и нежно масирајте го лицето.

Пакување 50ml

На залиха

Опис

Состојки:

Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Betaine, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Lactobacillus Ferment, Lactococcus Ferment Lysate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Panthenol, Cholesterol, Carbomer, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Disodium EDTA, Dextrin, Water, Juniperus Chinensis Xylem Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Laminaria Digitata Extract, Cyclomethicone, Anthemis Nobilis Flower Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Sea Water, Cyclopentasiloxane, Propanediol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Linolenate, Tripeptide-1, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Dimethiconol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Swiftlet Nest Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Biotin, Diethoxyethyl Succinate, Choleth-24, Glyceryl Caprylate, Beta-Sitosterol, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, PPG-26-Buteth-26, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Lecithin, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Copper Tripeptide-1, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Aronia Arbutifolia Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Polyquaternium-51, Polysorbate 20, Ceteth-24, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Lupinus Albus Seed Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Chondrus Crispus Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Yeast Ferment Extract, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Manilkara Multinervis Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Retinol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ceteth-5, Ceteth-3, 1,2-Hexanediol, Sorbus Commixta Extract, Aspergillus Ferment, Pogostemon Cablin Oil, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tromethamine, Glyceryl Linoleate, Glycereth-26, Pentylene Glycol, Bifida Ferment Filtrate, Propylene Glycol, Silica, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ubiquinone, Leuconostoc Ferment Filtrate, Acacia Arabica Stem Bark Extract, Squalane, Anthemis Nobilis Flower Extract, Tripeptide-10 Citrulline, Cassia Alata Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Glyceryl Polyacrylate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Cetyl Phosphate, Limonene, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oleosomes, Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Dipropylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Acetyl Hexapeptide-8, Saccharomyces Ferment Filtrate, Tocopheryl Acetate, PEG-5 Rapeseed Sterol, Glyceryl Arachidonate, Hydrolyzed Rice Extract, BHT, Purified Water, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Ceramide NP, Octyldodecanol, Hydroxypropyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Dimethicone, Hydrolyzed Wheat Protein, Grifola Frondosa (Maitake)/Ophioglossum Vulgatum Extract Ferment Filtrate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Hydrolyzed Extensin, Lactococcus Ferment, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extrac

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.