MISSHA Time Revolution The first Essence 5X 150ml

Original price was: 2,199ден.Current price is: 1,869ден.

Опис

Бестселерот за K-beauty, Time Revolution The First Essence 5X е  водечка есенција од петтата генерација. Формулиран со 97% фермент од пустински квасец, оваа зацврстувачка, осветлувачка есенција помага да се одржи рамнотежата на pH на кожата и дава густа влажност притоа обезбедува нуди основна грижа за кожата.

Чистите, моќни состојки за негување на кожата обезбедуваат осум клучни придобивки за нега на кожата: чистење, хидратација, подобрување на тенот на кожата, текстурата, смирување, измазнување, хиперпигментација и заштита. Состојките се ферментираат со методот EXTREME FERMENT α™, уникатна технологија за ферментација во три чекори која стабилно и дава екстремен поттик- бустинг на активните состојки длабоко во кожата.

pH од 5,5. Формулиран без вештачки мириси и бои, парабени, сулфати, производи од животинско потекло, алкохол, минерални масла, есенцијални масла или силикон.

*Time Revolution The First Essence 5X е клинички докажано дека го подобрува тонот, текстурата и влажноста на кожата во рок од 14 дена од употребата.

Се препорачува за: нормална, чувствителна, безживотна, сува или  кожа склона кон брчки.

Придобивки:

  • Есенција за третман  против брчки и белеење на кожата. Содржи 95% фермент од квасец од цика кој обезбедува длабока хидратација на кожата.
  • Оваа есенција помага за подобрување на 8 состојби на кожата како што се зголемување на транспарентноста и хидратацијата на кожата, зајакнување на бариерата на кожата и намалување на хиперпигментацијата.
  • Содржи Pro Ferment α™ со технологија за испорака која помага да се зголеми пенетрацијата.
  • Ферментираната есенција ја рафинира текстурата на кожата и создава чист и светол тен.
  • Содржи екстракт од филантус и ориз за мазна и блескава кожа

Клучни состојки:

  1. Екстракт од ферментиран цикаензим (квасец): мешавина од флавоноиди, витамини и аминокиселини кои содржат висока концентрација на антиоксиданси за темелно балансирање и навлажнување на дехидрираната кожа, тонирање на нерамна или безживотна кожа, омекнување на фините линии и намалување на видливите знаци на стареење.
  2. Ниацинамид: познат по своите осветлувачки и измазнувачки својства, помага на кожата да изгледа поздраво, го обновува природниот систем за поддршка на кожата и го стимулира производството на колаген за помазна и поцврста кожа.
  3. Церамид НП и глицерин: две состојки кои работат заедно за да ја хидрираат кожата и да ја оддржуваат нејзината клучна заштитна бариера за влажност.

Начин на употреба

По чистењето, нанесете умерена количина од есенцијата на лицето со памучна подлога или со раце.

Придобивки:

Високо концентрираната есенција служи како суштински прв чекор за нега на кожата за зајакнување на хидратацијата на кожата.

Пакување 150ml

На залиха

Опис

Состојки:

Bifida Ferment Lysate, Diethoxyethyl Succinate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Water, Lecithin, Saccharomyces Ferment Filtrate, Potassium Sorbate, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Acetic Acid, Purified Water, Polyquaternium-51, Ceramide NP, Phenoxyethanol, Dimethicone, Yeast Ferment Extract, Lactic Acid, Hordeum Vulgare Extract, Cassia Alata Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium PCA, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.