NEEDS NATURE Vitamin Collagen Serum 30ml

Original price was: 1,090ден.Current price is: 708ден.

Серум кој ја снабдува кожата со доволно витамини и колаген правејќи ја кожата блескава.
Длабоката хидратација и храна помагаат на сувата кожа да и се врати еластичноста и тенот.
Серум кој и дава виталност и еластичност на кожата која е:
– безживотна,
– која е склона кон брчки,
– сува кожа.
Двојна синергија од витамини и колаген
• Серум со двоен ефект кој ги комбинира витамините со колаген и обезбедува виталност и намалување на брчкте.
• Производот е тестиран и безбеден на сензитивна кожа. Тестот за хипоалергени покажува дека овој производ е безбеден дури и за сензитивна кожа без иритации.
• Водена формулација која содржи хранлива есенција.
• брзо се апсорбира во кожата без лепливост.
Содржи хидролизиран колаген кој и дава еластичност на кожата.
• Хидролизираниот колаген ги разложува протеинските компоненти добиени од коски од животни и се формираат водени молекули кои произведуваат колаген кој лесно се апсорбира во кожата повеќе од 90%.
• Преку систем за брзо доставување на колагенот во кожата, кожната бариера е зацврстена и хидрирана и обезбедуваjќи хидриран ефнт.
• Дополнително, и дава еластичност на кожата и ја штити од појава на знаци на стареење.
Содржи аскорбинска киселина која се доставува во длабоките слоеви на кожата овозможувајќи активната состојка да делува од најдлабоките слоеви.
Компонентата наречена Аскорбинска киселина односно Витамин Ц, е една од витамините кои се раствирливи во вода.
Ја содржат цитрусните овошја (портокал, лимун, грејпфрут, лајм), доматите и компирот, а помага во производството и апрорпцијата на колаген кој и дава еластичност на кожата, ја штити од оштетувања и ја прави површината на кожата мазна и полна со живост давајќи и млад изглед.
Ја измазнува кожата, ја намалува подуеноста на лицето.
Го подобрува изгледот на кожата која е безживотна делувајќи преку производството на пигментот кој е одговорен за тенот на кожата.
Витамини 15% – аскорбинска киселина која помага во апсорпцијата на колаген за измазнување и виталност на кожата.
Колаген 10% – Хидролизиран колаген за подорување на структурата на кожата правејќи ја цврста и еластична.
Пакување 30ml
Начин на употреба
По чистењето, нанесете умерена количина од производот на целото лице и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.