NUMBUZIN No.1 Easy Peasy Cleansing Oil 200ml

Original price was: 1,890ден.Current price is: 1,634ден.

Леснo но, моќно масло за чистење кое ја отстранува водоотпорната шминка, го раствора вишокот на себум и митесери и ги одзатнува порите без да остави чувство на лепливост. Формулиран со масло од семе од макадамија тернифолија и житарици за да се минимизира иритацијата и да се обезбеди долготрајна хидратација. Погодно за чувствителна кожа.

Придобивки:

  • Ефикасно ја отстранува водоотпорната шминка, нечистотии и го топи вишокот на себум, црнки и милиа со масло од житарици.
  • Содржи природно добиени масла како што е маслото од семе од Macadamia Ternifolia за хидратација без чувство на затегнатост.
  • Едноставен и брз начин да ги исчистите сите нечистотии и остатоци одеднаш.

Пакување: 200ml
Начин на употреба:

  1. Нанесете умерена количина од производот на суво лице и нежно масирајте го целото лице за да се стопи основната шминка.
  2. Масирајте нежно фокусирајќи се на шминката за очи или усни и додадете вода за масажа уште 30 секунди.
  3. Исплакнете со млака вода.

Опис

Zea Mays (Corn) Oil, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Diisostearyl Malate, Sorbitan Sesquioleate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cyperus Esculentus Root Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Purified Water, Tocopheryl Acetate, Fragrance

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.