Petitfee Dry Essence Hand pack 2 парчиња

Original price was: 220ден.Current price is: 190ден.

Опис:

Маска во облик на ракавици, лесни и удобни за нанесување, за меки и мазни раце.  Прецизно ја негува целата рака, дури и за заоблените делови меѓу прстите. Формулирани со екстракт од лист од алое, кој ги омекнува и измазнува сувата и груба кожа на рацете. Содржи состојки кои длабински ја негуваат и навлажнуваат сувата кожа на рацете. Рацете по маската се меки и негувани. Лесна за употреба, само ја носите како ракавици.
Идеално е ако сакате да ги негувате рацете дома помеѓу посетите за маникир.

Не содржи парабени, без сулфати, без алергени, без алкохол.

Погодна за сите типови кожа

Начин на употреба:

Откако ќе ги измиете рацете, нежно исушете ги со крпа. Извадете ја маската од пакувањето и поделете ја на два дела. Ставете ја маската како ракавици и затворете ја со налепницата. Оставете ја маската да делува 10-20 минути и потоа отстранете ја. Масирајте за да ја апсорбирате преостанатата есенција.

 

Опис

Состојки:

Glycerin, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Isopropyl Myristate, Urea, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Sodium Hyaluronate, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) ) Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethicone, Biosaccharide Gum-1, PEG-32, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 60, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Steareth-2, Steareth- 21, Stearic Acid, Carbomer, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Collagen, Xanthan Gum, Snail Secretion Filtrate, Allantoin, Fragrance, Disodium EDTA

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.