PYUNKANG YUL Low pH Pore Deep Cleansing Foam 100ml

Original price was: 750ден.Current price is: 637ден.

Опис

Блага, но моќна пена за чистење која темелно ги отстранува остатоците од шминка и нечистотиите во порите. Формулиранa со смирувачки екстракти од centella asiatica и чајно дрво за заштита на иритирана и чувствителна кожа, како и природна AHA за нежна ексфолијација која ја прави кожата мека и мазна. Нанесете умерена количина на влажни раце. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

 

Предности:

  • Блага, но моќна пена за чистење која темелно ги чисти мртвите клетки на кожата и нечистотиите од затнатите пори и остатоците од шминка.
  • Формулиран со благи состојки за чистење и 100% природно добиени сурфактанти, создавајќи лесна пена.
  • Збогатена со природна AHA за нежно да ја ексфолира вашата кожа правејќи ја нежна и мека.
  • Со мешавина на смирувачки екстракти од centella asiatica и чајно дрво, ја заштитува иритираната и чувствителна кожа.

 

Начин на употреба:

Пакување: 100ml

  1. Нанесете умерена количина на влажни раце.

 

  1. Нежно масирајте ја пената на кожата и исплакнете темелно со млака вода.

На залиха

Опис

Состојки:

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba (May Chang) Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Vigna Angularis Seed Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.