Pyunkang yul Calming Mask Pack x 1

Original price was: 140ден.Current price is: 119ден.

Опис

Pyunkang yul Calming Mask Pack содржи исклучително нежни состојки за оние со преосетлива кожа. Оваа маска е полна со смирувачки и хидрантни состојки кои ја длабоко ја хидрираат дури и екстремно чувствителната кожа. Користете ја оваа маска за лице какодел од вашата нега за кожа за да го елиминирате црвенилото и иритацијата.

Пакување: 1 парче

Начин на употреба

Нанесете маска на чиста кожа и оставете 15-20 минути да делува. Откако ќе ја отстраните маската, тапкајте за подобра апсорпција.

На залиха

Опис

Состојки

Aqua, Dipropylene Glycol, Glycerin, Bambusa Vulgaris Water, Sodium Hyaluronate, Sodium
Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium
Hyaluronate, Pentylene Glycol, Panthenol, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract,
Centella Asiatica Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ceramide NP, Squalane,
Hydrogenated Lecithin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Xanthan
Gum, Acrylic Rate, C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate\/Sodium
Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Arginine, Propanediol, Butylene Glycol,
Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexyl Glycerin,
Disodium EDTA. May contain additional ingredients.

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.