ROUND LAB Soybean Cleansing Oil 200ml

Original price was: 1,799ден.Current price is: 1,349ден.

Опис

Придобивки:

  • Хранливо масло за чистење на кожата кое ја отстранува шминката и нечистотиите од кожата давајќи и хидратација и хранливи материи.
  • Содржи состојка добиена од црна соја и церамид за длабоко потхранување и зајакнување на бариерата на кожата.
  • Формулиран со 79% растителни масла, како што е маслото од сончогледово семе, за нежно чистење и хидратација на кожата.
  • Направен тест за иритација на кожата, производот е погоден за чувствителна кожа.

Начин на употреба:

Земете соодветна количина од производот и масирајте на кожа со суви раце. Емулгирајте го производот со додавање мала количина вода секој пат. Исплакнете со млака вода.

Пакување:  200ml

 

Опис

Состојки

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbeth-30 Tetraoleate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Glycine Max (Soybean) Oil, Squalane, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Glycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Ethylhexyl Palmitate, Capryloyl Salicylic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Cymbopogon Martini Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Tocopherol, Limonene, Linalool, Geraniol

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.