HEIMISH Matcha Biome Amino Acne Cleansing Foam 150g

Original price was: 960ден.Current price is: 672ден.

Опис:

Чистач за лице кој ги третира и смирува акните + длабински прочистува порите + ја навлажнува и хидрира проблематичната кожа склона на акни. Нежно го отстранува вишокот себум и нечистотиите од порите и ја остава кожата хидрирана и мека по користењето. Во својот состав содржи 0.5% салицилна киселина за отстранување на себумот и мртвите клетки на кожата. Не се чувствува затегнатост на кожата по користењето заради присуството на Протеинската Амино Киселина која е 100% природен сурфактант. Одличен е за секојдневно користење. Содржи Matcha BiomeTM – ферментиран од екстракти од мача и ензими одгледувани во чистите предели на островот Џеџу. Овој чистач освен за лице, може да го користите и за тело, третира акни на грб и гради.

Пакување: 150g

Начин на употреба

Нанесете од чистачот на суво лице и нежно масирајте го на кожата. Нежно намокрете го лицето и создадете нежна пена. Исплакнете темелно со млака вода.

Опис

Состојки:

Purified Water, Glycerine, Sodium Cocoyl Glycinate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, 1,2-Hexanediol, Citric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract (19,586ppm), Potassium Cocoyl Glycinate, Sodium Chloride, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Extract, Butylene Glycol, Gardenia Florida Fruit Extract, Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Ribes Nigrum Leaf Extract, Lactobacillus Ferment (109ppm), Centerlla Asiatica (Gotu Kola) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Theobroma Cacao Seed Extract, Saccharomyces Ferment (12ppm), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Dextrin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Mentha Suaveolens Leaf Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Ethylhexylglycerin

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.