SKIN1004 Madagascar Centella Cream 75ml

1,494ден

Опис
Овој крем ја смирува иритираната кожа со 72% екстракт од centella asiatica. Збогатен е со сквалан и церамиди за блокирање на влагата и зајакнување на бариерата на кожата. Содржи и ниацинамид и аденозин за осветлувачки и ефекти против стареење. Уникатната текстура масло-во-вода нежно се вклопува во кожата без да остави мрсна или леплива завршница. Погоден за сува и чувствителна кожа.
Придобивки:
• Кремот кој содржи екстракт од Centella Asiatica ја смирува кожата, ја хидрира, ја зајакнува кожната бариера и спречува испарување на влагата.
• Техниката за мешање масло во вода обезбедува освежувачка и хидрирана завршница притоа одржува нежна текстура на масло.
• Содржи органски состојки, погоден е за сите типови на кожа дури и за чувствителна.
• Лесна хидратантна текстура на крема која нежно се нанесува на кожата без лепливост.
Пакување 75ml
Начин на употреба
Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете соодветна количина на дланката и нанесете ја нежно по текстурата на кожата.

Опис

Состојки
Water, Centella Asiatica Extract (9.8%), Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Pentylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Niacinamide, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Squalane, Carbomer, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Tromethamine, Panthenol, Sodium Carbomer, Erythritol, Trehalose, Betaine, Butylene Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Adenosine, Xanthan Gum, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Hydroxyethylcellulose, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Madecassoside, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sprout Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ceramide NP, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Linoleic Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Linolenic Acid, Hexyl Cinnamal, Linalool

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.