SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Moisture Cream 75ml

1,392ден

Опис
Формулиран со 50% екстракт од centella asiatica, овој крем ја смирува кожата, ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува долготрајна хидратација. Содржи и колаген од растително потекло за да се подобри еластичноста на кожата и да се минимизира појавата на фини линии.
Придобивки:
• Хидратантен крем кој ја навлажнува кожата и обезбедува длабока и долготрајна хидратација.
• Збогатен со екстракт од Centella Asiatica за смирување на иритираната кожа и зајакнување и заштита на кожната бариера.
• Се одликува со колаген од растително потекло за подобрување на еластичноста на кожата и борба против знаците на предвремено стареење.
Пакување: 75ml
Начин на употреба
Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, земете соодветна количина на дланката и намнесете ја нежно по текстурата на кожата.

Опис

Состојки
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract(50%), Water, Glycerin 1,2-Hexanediol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Butylene Glycol, Stearyl Alcohol, Propanediol, Carbomer, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitol, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, Sedum Sarmentosum Extract, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Adenosine, Musa Sapientum (Banana) Flower Extract, Rosa Damascena Flower Water, Disodium EDTA Melia Azadirachta Leaf Extract, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Prunus Domestica Fruit Extract, Biosaccharide Gum-1, Cucumis Melo (melon) Fruit Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Sodium Hyaluronate(60PPM), Hyaluronic Acid(SOPPM), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Hydrolyzed Collagen, Solanum Melongena Fruit Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Fructan, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Sophora Japonica Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.