SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Enrich Cream 50ml

1,514ден

Опис
Овој крем е формулиран со екстракт од centela asiatica за да се намали воспалението и да се смири иритацијата. Помешана со лактобацилус, формулата ја зајакнува оштетената кожна бариера и ја измазнува нерамната текстура на кожата за да создаде нежен и здрав изглед. Формулиран со масло од семе од макадамија тернифолија и масло од семе од moringa oleifera, кремот ја хидрира сувата кожа. Формулата без мирис е безбедна за употреба на чувствителна кожа.
Придобивки:
• Хидратантна крема која лесно се нанесува, овозможувајќи масажа на кожата без никаква иритација и го балансира маслото и влагата.
• Содржи екстракт од Centella Asiatica, состојка која ефикасно ја смирува кожата и веганска ProBio-Cica (Centella ферментирана со TECA), обезбедувајќи грижа за слабата и чувствителна кожна бариера.
• Ја поправа оштетената кожна бариера, спречува испарување на влагата и обезбедува грижа за сува и чувствителна кожа.
• Ја измазнува кожата на челото, брадата, носот и образите, како и кожата околу веѓите, очите и устата.
• Не содржи никакви вештачки мириси или бои и е безбеден за употреба на сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа.
Пакување: 50ml
Начин на употреба
Користете го на последниот чекор од рутината за нега на кожата. Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте со двете дланки за да се апсорбира.

Опис

Состојки
Centella Asiatica Extract, Glycerin, Diglycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Niacinamide, Water, Polyglyceryl-3 Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Isostearyl Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Heptyl Undecylenate, Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Glyceryl Stearate, C14-22 Alcohols, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-2 Stearate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Arginine, Stearyl Alcohol, Polyisobutene, C12-20 Alkyl Glucoside, Squalane, Sodium Surfactin, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Hydroxystearic Acid, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Moringa Oleifera Seed Oil, Sodium Phytate, Ceramide NP, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Polyglyceryl-10 Myristate, Glucose, Stearic Acid, Phytosphingosine, Madecassic Acid, Asiaticoside, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Lauric Acid, Phytosterols, Polyglutamic Acid

0
Кошничка
  • Нема внесено продукти.